چطور می‌توانید فروش را افزایش دهید؟ به نقش لوگو در برندینگ فکر کنید.

اکثر مردم جهان با دیدن یک لوگو می‌توانند آن شرکت را تشخیص دهند و به خاطر بیاورند، حتی اگر نام برند آن‌ها در طراحی لوگوی آن قرار داده نشده باشد. لوگو نماد و معرف هر برند است، یک لوگو، بجای هزاران کلمه حرف خواهد زد. در این مقاله از عاج مگ به اهمیت طراحی خلاقانه لوگو در برندینگ اشاره می‌شود.

یک لوگو نقش مهمی در به یادسپاری ارزش‌ها و خدمات برند شما دارد. بنابراین می‌تواند مزایای متنوعی را برای شما به عنوان صاحب یک کسب و کار فراهم کند.

باعث آشکار‌سازی هویت شما می‌شود.

لوگوی شما مالکیت شما را صدا می‌زند. به مشتریان شما می‌گوید شما که هستید چه محصولات یا خدماتی عرضه می‌کنید و چه مزایایی به آن‌ها ارائه می‌دهید.

لوگوی Swirl Frozen Yogurt جای هیچ شکی نمی‌گذارد که شرکت چه محصولی می‌فروشد. در حالی که Noble Pillow نام قانونی شرکت را نشان می‌دهد و بیان می‌کند که این برند بالش، مناسب فضای سلطنتی است. در نماد Little Mind Book جغد نماد خرد و عقل است و لوگوی آن در مورد مزایای آن با مشتریان صحبت می‌کند: مثلاً بچه‌های باهوش و با استعداد. در نتیجه می‌توانیم لوگو در برندینگ این کسب و کار‌ها نقش مهمی داشته است.

مشتریان جدید برای شما دعوت می‌کند.

ما در جهان تک رنگی زندگی نمی‌کنیم. مردم جذب طرح‌ها و رنگ‌ها می‌شوند. لوگوی شما باید توجه‌ها را جلب کند و حس کنجکاوی مشتریان بالقوه را برانگیخته و حداقل نظر آن‌ها را متوجه خود کند تا ترغیب شوند محصول شما را خریداری کنند.

رستوران Forager که متخصص غذا‌های از “مزرعه تا میز” است مشتریان خود را با یک لوگو که سبک ارگانیک دارد به خود جلب کند. آن‌ها این لوگوی خود را بالای منو، برچسب‌ها و در وب سایت خود می‌گذارند تا مشتریان گرسنه را که به دنبال غذای سالم و تجربه منحصر به فرد هستند به سمت خود ترغیب کنند. لوگو در برندینگ آن‌ها به این شکل تعریف شده است.


لوگو و برندینگ مراقبت از پوست Gentle به طرزی عالی از مزایای این محصولات سخن می‌گوید- طراوت، نرمی، طبیعی، سلامت. چنین سادگی تأثیر برانگیزی آدم را به این وا می‌دارد که آن محصول را از قفسه برداشته و در سبد خرید خود جای دهد.

باعث تمایز بین شما و رقبایتان می‌شود.

نماد‌های خاصی وجود دارد که یک صنعت یا محصول خاص را معرفی می‌کند. به عنوان مثال، تا کنون چند پیتزا فروشی با نماد سرآشپز سبیل دار با یک کلاه سفید بلند و یک لبخند عریض دیده‌اید؟ شاید هم به طرز طنزآمیزی یک پیتزا در دست دارد. یک لوگوی خوب منعکس‌کننده هویت شماست اما باید شما را از بقیه متمایز کند. یک لوگو در برندینگ باید جرأت متفاوت بودن را داشته باشد.

در حالی که یک نفر نمی‌تواند یک خرس در جنگل را به یک شرکت سرمایه‌گذاری ربط دهد ( حتی یک شرکت از گذاشتن تصویر خرس به عنوان یک بازار بدنام اجتناب می‌کند) اما لوگوی Bear Creek Capital با طراحی منحصر به فرد خود و طراحی یک تصویر روستایی که متناسب با نام شرکت است خود را از دیگران متمایز می‌کند.

لوگوی گرگ زوزه کش Midnight Wolf مشخصاً از آن لوگوی سرآشپز خنده‌رو متفاوت‌تر است. ما می‌توانیم آن گرگ را که نیمه شب برای خوردن پیتزا زوزه می‌کشد را به راحتی به یاد‌آوریم.

نقش لوگو در برندینگ وفاداری به برند را تقویت می‌کند.

برخی شرکت‌ها برای به روز نگه داشتن چهره لوگوی خود، آن را تغییر می‌دهند. به عنوان یک بازاریاب این کار موردی ندارد. اما به عنوان مشتری من از آن بیزار هستم.
وقتی که من به برند مورد علاقه‌ام عادت می‌کنم دیگر دوست ندارم لوگوی آن را تغییر یافته ببینم. احساس می‌کنم به من خیانت شده است. بعد از آن به دنبال چیزی دیگری خواهم گشت. وفادارای به برند مسأله کمی نیست و این چیزی است که هر کسب و کاری باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کند. یک لوگوی جا افتاده و شناخته شده یک مسیر بلند مدت برای کسب وفادارای به برند را کوتاه می‌کند.
هر دوی این لوگو‌ها آن قدر روشن، مشخص، و جالب هستند که در ذهن‌ها باقی بمانند. قرار دادن آن‌ها بین محصولات موجود در یک قفسه شلوغ باعث می‌شوند زودتر به چشم بیایند و زودتر خریداری شوند.

لوگو می‌تواند همه جا باشد.


با قرار دادن لوگوی خود در هر جای ممکن از بسته‌بندی گرفته تا بر روی محصولات، رسانه‌های اجتماعی و وب سایت راهی برای تبلیغ برند شما و پیام آن است چه در یک فروشگاه باشد، چه در خانه باشد، چه به صورت آنلاین باشد و هر جای دیگری که می‌تواند باشد.
اگر پیام برند خود را به خوبی توسعه داده و به طور موفقیت‌آمیزی آن را با لوگوی خود درآمیزید هر چیزی که خلق می‌کنید و انجام می‌دهید با لوگو و برند شما در ارتباط خواهد بود.

این لوگو‌ها از برچسب‌ها به بازار موبایل و یا تجارت کالا‌ها راه یافته‌اند. یک لوگوی ساده وقتی می‌تواند بهترین باشد که بر اجناس مختلف هک شده باشد و یا در رسانه‌های مختلف به نمایش گذارده شود.


جمع‌بندی


در این مقاله از عاج مگ درباره موضوع لوگو در برندینگ صحبت کردیم. به این نکته اشاره کردیم که لوگو‌ها به خاطر ویژگی به خاطرسپاری و به یادآوری می‌توانند نقش مهمی در موفقیت برند‌سازی داشته باشند.
در همین راستا پنج فایده طراحی لوگو جذاب افزایش آگاهی از برند، جذب مشتریان جدید، ایجاد تمایز رقابتی، افزایش وفاداری به برند و دسترس‌پذیری لوگو از همه کانال‌های ارتباطی است. در نهایت می‌توانیم بگوییم که ارزش لوگو در برندینگ یک از عوامل اساسی در تضمین موفقیت آینده کسب و کار شماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *