مدیران مارکتینگ خوش‌فکر با استفاده از این راهنما فرایند انتخاب آژانس تبلیغاتی را انجام می‌دهند

بسیاری از کسب و کار‌ها به توانایی‌های درونی سازمان خود برای بازاریابی بسنده می‌کنند. اما با رشد شرکت، مراوده و انتخاب آژانس تبلیغاتی به یک نیاز مبدل می‌شود.متخصصان آژانس‌های تبلیغاتی، تبلیغات را تنفس می‌کنند و با آن زندگی می‌کنند! و با به کار‌گیری تخصص خلاقانه خود به جریان اعتبار و حرفه شما جهت می‌دهند. علاوه بر این یک آژانس تبلیغاتی خلاق به کسب و کار شما از دیدگاه مشتریان، نگاه می‌کند و پیام شما را به گوش آنان می‌رساند. در عاج مگ نکاتی جهت انتخاب آژانس تبلیغاتی خوب برای کسب و کارتان را بازگو کرده‌ایم.

تصمیم بگیرید چه خدماتی نیاز دارید

پیش از انتخاب آژانس تبلیغاتی تعیین کنید چرا آن‌ها را انتخاب می‌کنید. آیا تمرکز شما بر بازاریابی آنلاین یا بازاریابی اجتماعی است و یا اینکه به چند عنصر بازاریابی مانند پست کارت یا بروشور تبلیغاتی نیاز دارید؟
اگر به دنبال مورد آخر هستید شما تنها به یک طراح گرافیک نیاز دارید نه به یک آژانس تبلیغاتی تمام خدمت. اما اگر یک کمپین تبلیغاتی گسترده در نظر دارید به کمک یک آژانس تبلیغاتی نیاز دارید. اشراف داشتن به آنچه می‌خواهید، به شما کمک می‌کند کدام آژانس را انتخاب کنید.


برخی از آژانس‌ها در زمینه تبلیغات تلویزیونی و یا رادیویی تسلط دارند و برخی دیگر طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند. برخی از آژانس‌ها بر روی مؤلفه‌های خاصی از بازاریابی خاص خبره هستند و برخی دیگر حتی به شما کمک می‌کنند اهداف بازایابی‌تان را تعیین کنید.

بودجه تبلیغاتی خود را در نظر بگیرید.

انتخاب آژانس تبلیغاتی بزرگ بیش از آژانس‌های کوچک هزینه بر است مخصوصاً اگر خدمات بیشتری ارائه دهند. ممکن است یک آژانس دیجیتال مارکتینگ خبره برگزینید اما هزینه آن از آنچه در نظر داشته‌اید فراتر رود. در نتیجه تنها می‌توانید بخشی از خدمات آن‌ها را دریافت کنید. در حالی که می‌توانستید از یک آژانس کوچکتر یک طرح کامل و جامع به دست‌آورید.

تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال شرکت تبلیغاتی هستند که آنچه قابل انجام است را متعهد شده و خروجی کار خود را تضمین کند و مشخصات توافق شده را عملی نماید.


انتخاب آژانس تبلیغاتی محلی یا جهانی!

امروزه ارتباط از طریق‌ایمیل، ویدئو کنفرانس و یا پیامک راحت‌تر شده است. شما دیگر محدود به انتخاب آژانس تبلیغاتی در شهر خود نیستید. پیش از انتخاب آژانس تبلیغاتی خوب به خصوص اگر یک شرکت کوچک هستید تصمیم بگیرید آیا به یک آژانس تبلیغاتی محلی نیاز دارید یا خیر و اینکه آیا به ملاقات رو در رو نیاز دارید و در این میان آیا شهرت و کیفیت کار آن‌ها نسبت به نزدیکی به شما اولویت کمتری دارد یا نه.

نسبت اندازه شرکت خود را با اندازه شرکت تبلیغاتی در نظر بگیرید.


اگر دارای یک کسب و کار کوچک هستید احتمالاً به یک شرکت تبلیغاتی کوچک نیاز دارید. آژانس‌های تبلیغاتی بزرگ خدمات بیشتری ارائه می‌دهند. اما ممکن است در آژانس‌های کوچک به شما توجه شخصی خاص‌تری شود و بتوانید با افراد حرفه‌ای آنجا از جمله مدیر عملیاتی تماس نزدیک‌تری داشته باشید.
اگر یک شرکت کوچک هستید به تمام خدمات یک آژانس بزرگ نیاز پیدا نمی‌کنید اما اگر یک شرکت بزرگ هستید احتمالاً به یک آژانس تبلیغاتی فول سرویس نیاز پیدا می‌کنید تا بتوانید از خدمات گسترده آن‌ها بهره‌مند شوید.

نگاهی نزدیک‌تر به آژانس تبلیغاتی مورد علاقه خود بیندازید.


از شرکت تبلیغاتی سؤال کنید آیا امکان دارد در یک روز معمولی کاری کارمندان آنجا را ببینید. بدین صورت می‌توانید دید بهتری نسبت به نحوه فعالیت شرکت بیندازید و اینکه آیا با شرکت یا آژانس و کارمندان آن احساس راحتی می‌کنید یا خیر.
همین طور نمونه کار‌های انجام شده آن‌ها را درخواست کنید و از آن‌ها بخواهید دو یا سه نمونه از مراجعه‌کنندگان و مشتریان کنونی و پیشین خود را برای ارجاع به شما ذکر کنند. سری نیز به وب سایت آن‌ها بزنید. اگر آن‌ها بتوانند خود را خوب تبلیغ کنند شما را نیز می‌توانند به خوبی تبلیغ کنند. در مجموع یک وب سایت خوب دارای طراحی نوآورانه، اطلاعات به روز و روشن و ساختار سازمان یافته به انتخاب آژانس تبلیغاتی برتر کمک می‌کنند.

ویژگی‌ها و خصوصیات مؤثر در انتخاب آژانس تبلیغاتی برتر


کارکنان فوق‌العاده و متبحر


یک آژانس تبلیغاتی خوب دارای افراد متبحر در زمینه‌های مختلف از جمله بازاریابی دیجیتال، طراحی بصری، طراحی وب سایت، عکاسی و دیگر زمینه هاست تا از این طریق بتواند با طراحی زیبا و جذاب نیاز‌های مشتریان را پاسخ دهد.

حضور فعالانه در فضای آنلاین


در عصر دیجیتال، تمام کسب و کار‌ها، مخصوصاً کسب و کار‌های فعال در حوزه تبلیغات و ارتباطات می‌بایست حضور قدرتمندی در فضای آنلاین داشته باشند. امروزه نیاز به حضور در فضای مجازی برای همه شرکت‌ها و افراد پر رنگ‌تر دیده می‌شود.
در این میان نقش آژانس‌های تبلیغاتی مهم‌تر شده است. محتوای قدرتمند یکی از لازمه‌های بازاریابی اثربخش است. لذا شرکت‌های تبلیغاتی نیز می‌بایست به این توانایی مجهز باشند و از این توانایی برای جذب و حفظ مشتریان استفاده کنند و بدین صورت برای خود مزیت رقابتی تولید کنند.

دانش مناسب از مشتریان


یکی دیگر از عوامل مؤثر در انتخاب شرکت یا آژانس تبلیغاتی خوب این است که آن‌ها باید در به دست آوردن، درگیر کردن و نگه داشتن مشتری تبحر داشته باشد. لذا یک شرکت تبلیغاتی موفق می‌بایست در مورد بازار مشتریان خود دانش لازم را داشته یا آنرا بدست آورد تا با استفاده از آن بطور مستمر پاسخگوی نیاز‌های مخاطبان خود باشد و برای آنان ارزش آفرینی کند.

خلاقیت


کانون تبلیغاتی باید بتواند پیام استراتژیک خود را از طریق روش‌های خلاقانه تقویت کند. کمپین‌های بازاریابی موفق همواره از المان‌های نوآوری و خلاقیت در جهت جلب توجه بازار هدف استفاده می‌کنند. خلاقیت همچنین می‌تواند یکی از عوامل ایجاد تمایز در انتخاب شرکت تبلیغاتی نیز باشد. طراحی و گرافیک طراحی خلاقانه و ایتفاده بهینه از ترفند‌های گرافیکی و طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تأثیر به سزایی در جلب مخاطبان دارد.

تضمین خروجی


تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها به دنبال شرکت تبلیغاتی هستند که آنچه قابل انجام است را متعهد شده و خروجی کار خود را تضمین کند و مشخصات توافق شده را عملی نماید.
این موارد تماماً تأکید بر ویژگی‌های کیفی یک آژانس تبلیغاتی استاندارد دارد، که به هنگام انتخاب از میان گزینه‌های موجود همواره بیش از ویژگی‌های کمی کاربرد عملی دارند.
آژانس تبلیغاتی عاج تلاش می‌کند تا با فراهم آوردن زیرساخت‌هایی در زمینه جذب، توانمندسازی و انگیزش سرمایه‌های انسانی بتواند تأثیر مهمی در در ارتقا صنعت تبلیغات، ارتباطات و بازاریابی میهن عزیزمان در چند سال اخیر داشته باشد.
عاج با علم به این موارد، تمام توانایی‌های خود را به کار می‌بندد، تا بتواند در تمامی این مقایسه‌ها همواره برترین باشد و نیاز مخاطبین خود را به بهترین شکل ممکن برطرف نماید. با مقایسه میان آژانس‌های تبلیغاتی برتر می‌توان شرایط را به طور اصولی، علمی و همه جانبه در نظر گرفت و بهترین انتخاب را متناسب با گزینه‌های موجود در نظر گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *