لطفا به عکاسی تبلیغاتی برای جذب مشتری، بیشتر اهمیت بدهید

عکاسی در ابتدا به عنوان یک علم پا به عرصه ظهور گذاشت، اما اکنون به عنوان یک هنر مهم، در بخش‌های مختلف صنعت وتجارت به کار گرفته می‌شود. در عصر حاضر، با توجه به گستردگی محصولات تولیدی توسط حجم وسیعی از تولید‌کنندگان، روش‌های تبلیغاتی گوناگون به کار گرفته می‌شود. همانطور که می‌دانیم و احتمالاً در کتاب‌های آموزش مهارت‌های فروش خوانده‌ایم، تبلیغات (BOLD) یکی از مهم‌ترین ارکان در معرفی، تثبیت و فروش محصولات و در واقع جان تجارت است. در این مقاله از عاج مگ قصد داریم تا در مورد عکاسی تبلیغاتی صحبت کنیم و اهمیت آن را در چند نکته ساده بیان کنیم.

اینترنت پلی به سوی موفقیت

از زمان به وجود آمدن اینترنت، رشد عکاسی تبلیغاتی شتاب فزاینده‌ای پیدا کرد. اینکه محصولی آن سر دنیا تولید شود و در عرض چند ثانیه در این سوی دنیا دیده شود، تا همین چند دهه قبل قابل باور نبود. اما اکنون کافیست تا گشتی در اینترنت بزنید، عکسی زیبا و خلاقانه از یک محصول مشاهده کنید و برای سفارش آن دست به کار شوید.

شبکه‌های اجتماعی، هلو برو توی گلو!

رشد بسیار سریع شبکه‌های اجتماعی، تقریباً در تمام جوانب زندگی ما تأثیر زیادی گذاشته است و عکاسی تبلیغاتی نیز از این تأثیر بی‌بهره نبوده است. میلیون‌ها نفر کاربر فعال در انواع شبکه‌های اجتماعی، نشان از اهمیت فوق‌العاده اینگونه شبکه‌های اجتماعی می‌دهد. در گذشته شما برای کسب و کارتان یک پوستر سفارش می‌دادید و پس از چاپ مجبور می‌شدید آن را به دست پخش‌کننده‌ها برسانید و نهایتاً در طول یک روز، آن را به صد الی ۱۰۰۰ نفر نشان می‌دادید، حالا با طراحی یک آگهی و سپردن آن به یک کانال پر بازدید در یک شبکه اجتماعی می‌توانید محصول خودتان را به چندین میلیون نفر در طول روز نشان دهید.

چرا عکاسی تبلیغاتی اهمیت بیشتری پیدا کرده است؟

رقابتی‌تر شدن بازار‌ها، محصولات و خدمات. اگر در گذشته حق انتخاب محدود‌تری برای خرید یک محصول مانند دوربین عکاسی یا گوشی موبایل داشتید، اکنون فضای رقابتی شدیدی که در جریان است، حق انتخاب آزادانه‌تری به شما می‌دهد و این هشداری است به تولید‌کنندگان تا روش‌های تبلیغاتی خود را متنوع و به روز کنند و در این راه، عکاسی تبلیغاتی موضوع مهمی است. چرا که مشتری، اول از همه با دیدن یک محصول ترغیب می‌شود تا آن را بخرد.
پیشرفت فناوری در هنر عکاسی. تا همین چندسال قبل، برای تبلیغ یک لباس، یک مدل باید به استودیو‌های عکاسی می‌رفت و پس از عکاسی با روش‌های قدیمی روی عکس کار می‌شد تا نهایتاً عکسی خوب تولید شود. ، اکنون می‌توان با‌ایده‌ای خلاقانه، یک دوربین قوی و برنامه‌های مختلف، عکس‌های با کیفیت و ترغیب‌کننده‌ای تولید کرد.
گسترش فروشگاه‌های آنلاین. قبل از تجاری‌سازی هنر عکاسی، مجبور بودیم هرآنچه می‌خواهیم بخریم را به چشم ببینیم، لمس کنیم و آن را تست کنیم. اما برای خرید آنلاین، امکان لمس فیزیکی محصول و امتحان کردن آن نیست. به همین دلیل عکاسی تبلیغاتی باید آنقدر حرفه‌ای، خلاقانه، هوشمندانه و مدرن باشد تا بتواند تمامی زوایای محصول اعم از رنگ، ابعاد و سایز آن را به درستی به مخاطب نمایش دهد.
فروشگاه‌های آنلاین در ایران، همین الان نزدیک به چندین هزارمیلیارد تومان گردش مالی دارند.
تصویرسازی در ذهن مشتریان. یک روش برای سرمایه‌گذاری غیر ملموس، اثرگذاری بر ذهنیت مشتری در دراز مدت است. اینکه یک نفر با دیدن یک تصویر به یاد نام تجاری و برند شما بیفتد، تأثیر عکاسی تبلیغاتی را نشان می‌دهد.

چند توصیه راجع به عکاسی تبلیغاتی

اگرچه هزاران نکته باریک‌تر از مو و آموزش‌های ویژه‌ای هرروزه در مورد این موضوع منتشر می‌شود، اما در اینجا چندتا از مهم‌ترین این نکات را برایتان شرح می‌دهیم.

  • از تمام زوایای محصول عکس بگیرید. به این ترتیب تصویر ملموس‌تری به مخاطب خود ارائه می‌دهید و آن را باورپذیر‌تر می‌کنید. شما باید آنقدر حرفه‌ای عمل کنید تا بتوانید فرق شکر و نمک را با عکس نشان دهید.
  • ویژگی‌های یک عکس خوب باید رعایت شود. این ویژگی‌ها شامل وضوح بالای عکس، کادربندی مناسب، خلاقانه بودن طراحی، مفهوم و موضوع قابل فهم و اصالت عکس است.
  • بهتر است سعی کنیم در عکاسی تبلیغاتی، به نیاز مخاطب اشاره کنیم، راه حل خود را بگوییم، روش‌های خرید را شرح دهیم و مخاطب را برای خرید محصول قانع کنیم.
  • به همراه عکس‌های تبلیغاتی، بهتر است محتوایی کوتاه، اثربخش، ساده و مفید تولید کنید. این محتوا علاوه بر اینکه اطلاعاتی ساده و کوتاه به مخاطب ارائه می‌دهد، حس خوشایندی را به او انتقال می‌دهد. اما اگر محتوای ارائه شده پیچیده و خسته‌کننده باشد، اثربخشی و کارایی خود را از دست می‌دهد.

آژانس تبلیغاتی عاج با استفاده از تجربه‌ی مدیران کارکشته، خلاقیت جوانان با استعداد و آموزش دیده و با رعایت اصول حرفه‌ای و مدرن، در پی تثبیت برند و توسعه کسب و کار شماست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *