اگر هدایای تبلیغاتی را در برنامه بازاریابی تان قرار ندهید، این موارد را از دست می‌دهید

کسب و کار‌ها به هدایای تبلیغاتی به عنوان راهی مقرون به صرفه برای رسیدن به مشتریان بالقوه احتیاج دارند. در واقع این روش یک راه بازاریابی ارزان قیمت است برای هدایت مشتریان به سمتی که می‌خواهیم. برای کسب و کار‌های کوچک مانند استارتاپ‌ها، هدایای تبلیغاتی به کاهش بودجه بازاریابی کمک می‌کنند در حالی که توجه افراد را به خود جلب کرده‌اند. در این مقاله از عاج مگ با ما همراه باشید تا موضوع جذاب هدایای تبلیغاتی را بیشتر بررسی کنیم.

وب سایت sageworld.com آمار جالبی در مورد استفاده از هدایای تبلیغاتی را ذکر کرده است. در اینجا برخی از آن‌ها را مطرح می‌کنیم:

  • در ایالات متحده، ۸ نفر از ۱۰ مصرف‌کننده دارای حداقل یک محصول تبلیغاتی هستند.
  • ۶ نفر از ۱۰ نفر مصرف‌کننده این محصولات را حتی تا دو سال نگهداری و مصرف کرده‌اند.
  • ۸۵% از افراد پس از گرفتن یک محصول تبلیغاتی یا هدایای شرکتی با آن شرکت ارتباط برقرار کرده و از آن خرید کرده و یا وارد تجارت می‌شوند.
  • ۳۱% از مصرف‌کنندگان ایالات متحده یک کیسه از هدایای تبلیغاتی دارند.
  • ۸۹% از دریافت‌کنندگان هدیه‌ها حتی پس از دو سال آن محصول را به یاد می‌آورند.
  • ۶۳% از دریافت‌کنندگان تبلیغات آن محصول را در زمانی که نیاز ندارند به دیگران می‌دهند و یا به فروش می‌رسانند.

کسب و کار‌های کوچک و حتی بزرگتر امروزه اهمیت هدایای تبلیغاتی را برای رسیدن به افزایش تعداد مشتریان بالقوه در یک بازار رقابتی به رسمیت می‌شناسند. هدیه‌های تبلیغاتی با بسته‌بندی با کیفیت، گیرندگان را تحت تأثیر قرار داده و توجه آن‌ها را به کسب و کار آن شرکت معطوف می‌کنند. روی این اقلام تبلیغاتی معمولاً آرم و نام تجاری شرکت چاپ شده است که باعث می‌شود تا این مشخصات در ذهن دریافت‌کننده هک شود.

برای نتایج بهتر، بازاریابان هدایای تبلیغاتی مرغوب را به کار می‌برند که دریافت‌کنندگان می‌توانند برای چندین ماه استفاده کنند. چنین محصولات با کیفیت به مشتریان کمک می‌کند تا با یک نام تجاری ارتباط برقرار کنند. این به این معنی است که توزیع یک بار از اقلام هدیه به اندازه کافی مناسب است تا مشتریان را با نام تجاری خود در ماه‌های مختلف درگیر کنند.

قانونی که اکثر بازاریاب‌ها برای تبلیغات دنبال می‌کنند این است که اغلب هدایای تبلیغاتی محصولاتی انتخاب می‌شوند که استفاده روزانه داشته باشند مواردی مانند «قلم، تقویم، پد ماوس، چتر، بطری آب، نرم‌کننده لب» و… که افراد به صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند.

در اینجا به ۵ دلیلی که استفاده از هدایای تبلیغاتی را برای کسب و کار‌ها حیاتی می‌کند می‌پردازیم.

بازاریابی مؤثر با هزینه پایین

بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های کوچک احتمالاً نمی‌توانند با بودجه بازاریابی خود یک کمپین گسترده تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب را بیندازند در حالی که با استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌توانند یک کمپین تبلیغاتی مؤثر داشته باشند و در عین حال به اهداف بازاریابی خود دست پیدا کنند.
بسیاری از تولیدکنندگان هدایای تبلیغاتی در ازای فروش انبوه قیمت‌ها را بسیار پایین می‌آورند و شما می‌توانید یک هدیه تبلیغاتی با قیمت کم ولی بسیار تأثیرگذار هدیه بدهید.

تشخیص فوری برند


تشخیص فوری برند به این معنی است که مصرف‌کنندگان می‌توانند بلافاصله شرکت و محصولات یا خدمات آن را با دیدن لوگو شناسایی کنند به عنوان مثال، مردم می‌توانند مک دونالد را با دیدن لوگوی زرد آن تشخیص دهند. این عامل یکی از مهمترین دلایل توزیع هدایای تبلیغاتی در بین افراد است. در مقاله‌ای که در technomarketinginc.com منتشر شده بیان می‌کند که ۸۹% از افراد می‌توانند برندی را که در دوسال گذشته از آن هدیه تبلیغاتی دریافت کرده‌اند را به یاد آورند. این هدیه ماه‌ها در خانه، محل کار و اتومبیل شخص و در جلوی چشمانش است و ذهن او را به خود درگیر می‌کند و به محض اینکه لوگوی آن برند را در جای دیگری ببیند به یاد ان هدیه افتاده و با ان ارتباط برقرار می‌کند.

نمایش بیشتر کسب و کار


تابلو‌های تبلیغاتی و یا تیزر‌های تلویزیونی برای چندثانیه و یا نهایتاً چند دقیقه در معرض دید افراد قرار می‌گیرند در حالیکه هدایای تبلیغاتی بسیار بیشتر در مقابل چشم افراد قرار دارد. مصرف‌کننده‌ای که بار‌ها تیشرت تبلیغاتی یک برند را می‌پوشد یا در لیوان تبلیغاتی یک برند بار‌ها نوشیدنی می‌خورد بیشتر تحت تأثیر است تا زمانی که از کنار تابلوی تبلیغاتی آن برند برای چند ثانیه گذشته باشد.
طبق گزارش سایت Ppai.org، ۷۶. ۱ % از افراد می‌توانند نام تبلیغ‌کننده محصول تبلیغاتی را که در ۱۲ ماه گذشته دریافت کرده‌اند، به یاد بیاورند. در مقایسه، تنها ۵۳. ۵ % از افراد می‌توانند نام یک تبلیغ‌کننده را که در هفته گذشته در مجله یا روزنامه دیده بود، به یاد بیاورند.

به عنوان کارت کسب و کار شما عمل می‌کند


کارت‌های کسب و کار شرکت و محصولات آن را به مصرف‌کنندگان معرفی می‌کند. هدایای شرکتی نیز تا حدود زیادی همان کار را می‌کنند اما با نتایج بهتر. به خصوص اگر هدایای تبلیغاتی مرتبط با کسب و کار و صنعت شما باشد، در واقع در حال معرفی خود به مشتریان بالقوه شرکتتان هستید. بر اساس پژوهش‌های مرتبط، اغلب افرادی که محصول تبلیغاتی دریافت کرده بودند، نام شرکتی را که به آن‌ها محصول داده بود، به یاد می‌آوردند.
به یاد داشته باشید هدایای تبلیغاتی باید شامل اطلاعات تماس، آرم شرکت، تصاویر و شعاری که نشان دهنده پیام کسب و کار باشد بنابراین محصول مرغوبی که هدیه داده‌اید نمونه ملموسی است از کار شما که افراد می‌توانند روزانه از آن استفاده کند.

وفاداری مشتری در نتیجه هدایای تبلیغاتی


وفاداری مشتری به این معنی است که آن‌ها اغلب مواقع محصولات و خدمات شما را از بین شرکت‌های مشابه انتخاب و خریداری می‌کنند. دادن هدایای تبلیغاتی راهی است برای اینکه بازاریابان بتوانند این وفاداری را در مشتریان بالقوه ایجاد کنند.
به هر حال باید مطمئن باشید که کالای تبلیغاتی شما استاندارد‌های بالای کیفیت را داشته باشد و ترجیحا از یک برند معروف باشد افراد کیفیت هدیه شما را به نوعی با کیفیت کار شما ارتباط می‌دهند و این امر تا حد زیادی به اولین خرید از شما و خرید‌های متناوب آینده کمک می‌کند.

بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های کوچک احتمالاً نمی‌توانند با بودجه بازاریابی خود یک کمپین گسترده تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب را بیندازند در حالی که با استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌توانند یک کمپین تبلیغاتی مؤثر داشته باشند.


با توجه به این دلایل اگر هدایای تبلیغاتی را در ترکیب بازاریابی خود قرار دهید، عالی خواهد بود. کالای تبلیغاتی مرغوب در در اطراف شرکت و نام تجاری شما سر و صدا ایجاد خواهد کرد و باعث جذب مشتریان بیشتری می‌شود.

پرسش‌های شما درباره هدایای تبلیغاتی

آیا هدیه های تبلیغاتی فقط به صورت فیزیکی هستند؟

اتفاقاً در حال حاضر بیش از نیمی از هدایای تبلیغاتی در قالب دیجیتال هستند مثل انواع کد‌های تخفیف، انواع اشتراک‌ها، کتاب‌های الکترونیک متنی و صوتی، مجموعه‌های موسیقی و فیلم. فقط کافی است با مشاوره آژانس ارتباطات خلاق عاج ، پرسونای مخاطب هدایای تبلیغاتی را به خوبی شناسایی کنید.

بودجه بیشتری به تبلیغات محیطی اختصاص بدهیم یا هدایای تبلیغاتی؟

همان‌طور که این در مقاله به طور کامل توضیح داده شده، تبلیغات محیطی از جمله بیلبورد و استرابورد تنها برای چند دقیقه در ذهن مخاطب باقی می‌مانند اما هدایای تبلیغاتی مثل ماگ، خودکار یا عطر دست‌کم چندین ماه همراه افراد هستند و توسط آن‌ها استفاده می‌شوند که همین امر شانس تبدیل آن‌ها به مشتریان را بیشتر می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *